Ha túl szeles vagy napos helyen akarjuk nevelni, árnyékolással óvjuk, védjük a fuksziatöveket. A fukszia különleges virágformáját az összeforrt, és végén felkunkorodó, élénk színű csészelevelek, sziromlevelek válozatossága, valamint a porzók és a bibe finom szálacskái alkotják
A fukszia virágformái: egyszerű,féligtelt és teltvirág Általában kétszínű (piros, rózsaszín ás lilás árnyalatokban pompázó, illetve fehér virágokkal.
Megfelelő ápolása a rendszeres öntözés, tápoldatozás mellett látványos és szép növényre számíthatunk.
Különösen zárt helyiségben fontos, hogy a páratartalom magas legyen: naponta kétszer is párásítsunk. Ezután alaposan szellőztessünk, mert a gombabetegségek és a kártevők számára is kedvező a környezetet hozunk létre.
Egy-két apróság a fuksziákhoz:
-Az ültető edények aljára kerüljön mindig vízelvezető retag (homok,sóder,kavics), mert a fukszia nagyon érzékenya pangó vízre!
-Párásításhoz mindig lágy vizet (esővíz) használjunk, így a levelekre a virágokra és a cserépre nem ülnek ki a mészfoltok.
-A dézsában nevelt magas törzsű fácskák tövéhez ültessünk alacsony virágot, pl. lobéliát.
-Ha kicsi a helyünk, válasszunk kecsesebb, karcsúbb növényeket, kisebb fácskát.
-Könnyen lehullajtják leveleiket és bimbóikat a fuksziák, ha nem jutnak elég friss levegőhöz - ezért zárt helyen szellőztessünk gyakran.
-Ha a kertbe kiültetésre kerülnek a fuksziáink, úgy ültessük őket, hogy ősszel majd könnyen fel tudjuk szedni, mert legtöbbjük nem télálló!
-Ha télálló fajtát telepítünk, ültessük 5 cm-rel lejjebb a szokásosnál, és mint a rózsatöveket, takarjuk földdel és szalmával, hogy megvédjük a fagytól.
-Gyakori betegségei éskártevői: lisztharmat okozta gombafertőzés, rozsda
és szürkepenész-gomba, levéltetvek és virágtripsz,takácsatkák és üvegházi molytetű.
-A cserépföldjére potyogó leveleket, virágokat mindig szedegessük össze, ezzel sok betegséget megelőzhetünk.